Vizītkartes

Vizītkaršu izgatavošana

Vizītkartes var izgatavot ar dažādu drukas tehniku palīdzību- ofset-druka, sietspiede, digitāldruka. 
Jebkuras drukas metodes izvēle ir atkarīga no pasūtītāja vēlmēm, vizītkaršu daudzuma, papīra veida, krāsu daudzuma un vēlama izpildes termiņa. Katrai metodei piemīt  savas priekšrocības un trūkumi.

Sietspiede

Ar šīs metodes palīdzību var uzklāt attēlus lielam  krāsainu papīru klāstam no "dizaina" sortimenta. Roku darba izmantošanas dēļ tādu vizītkaršu izmaksas ir diezgan augstas, tādēļ ir izdevīgi pasūtīt sākot no 300 gab. un vairāk. Sietspiedes  metode ir  vislabāk piemērota apvienošanai ar citiem dekoratīvās noformēšanas paņēmieniem.

Cenas

Digitālā druka

Digitālā drukas galvenā priekšrocība ir vizītkaršu izgatavošanas  operativitāte (sākot no 2 stundām). Kā arī, šī ir vienīgā metode, kur krāsu daudzumam nav nozīmes produkcijas vērtības aprēķinā. Metodes trūkumi - ir daži ierobežojumi  no dizaina puses un pēcdrukas apstrādes īpatnības.

Cenas

Ofsetdruka

Ofsetdruka tiek pielietota, drukājot lielas (sakot ar 1000 gab.) vizītkaršu tirāžas uz balta (matēta vai glancēta) papīra. 
Ir iespējams vienmērīgi  ietonēt papīrus, atšķirībā no sietspiedes - var izmantot rastra attēlus.

Cenas

Pēcapstrāde

Kā papildus vizītkaršu  noformējuma  viedus  var  pielietot  sekojošas  tehnikas:

✔ Izciršana – nestandarta ģeometrisko formu piešķiršana vizītkartēm. Visplašāk izmantojamais izciršanas veids– stūrīšu noapaļošana.
Dažus izciršanas formu variantus iespējams aplūkot zemāk. 

✔ Nospiedums - Var būt divu veidu: reljefa nospiedums (kongrēvs)  –  kad vizītkartes dizaina elements tiek izspiests uz āru. 
Folijas nospiedums  (karstspiede) – ar karstu klišeju vizītkartē iespiež metālisku vai krāsainu foliju. Tas piešķir nospieduma elementiem īpašu spīdumu un košumu. Abus veidus var kombinēt, paceļot ar reljefa palīdzību iepriekš folijspiedē izdekorētas daļas. 

✔ UV izlakošana - Vizītkartes elementu pārklāšana ar speciālu caurspīdīgu laku, padarot vizītkartes krāsas dziļākas un radot spīduma efektu.
Bet jāņem vērā, ka ne visi papīra veidi ir piemēroti UV lakošanai. 


✔  Soft Touch laminēšana

✔ Stūrīšu noapaļošana < Doties atpakaļ